Blog de muzica noua si filme subtitrare, trailer, movie, actori

-------------------------------------------------

miercuri, 30 aprilie 2008

Teatrul Viselor împlinite. Manchester United s-a calificat în finala Champions League, după un meci nebun cu Barcelona, pe Old Trafford.

"Extratereştrii" lui Rijkaard nu au reuşit să înscrie niciun gol în dubla cu Manchester United din semifinale, iar Messi, Deco, Henry şi compania vor vedea de acasă finala de pe 21 mai, de la Moscova.

Barcelona a avut prima mare ocazie de gol în minutul 11, însă şutul francezului Abidal a trecut cu puţin pe deasupra porţii apărate de Van der Saar.

În minutul 14, şutul lui Paul Scholes l-a lăsat spectator pe Valdes. 1-0 şi tribunele de pe Old Trafford erau în delir.

După pauză, nici Henry, dar nici puştiul minune Bojan Krkic nu au reuşit să înscrie, iar Bacelona merge acasă fără nimic. Elevii lui Sir Alex Ferguson vor întâlni, în finala de pe 21 mai, câştigătoarea dintre Chelsea şi Liverpool.